lv en ru

Dzīvokļa iegāde: droša un efektīva investīcija

Situācija nekustamo īpašumu tirgū ir ļoti interesanta un pat pārsteidzoša, bet tajā pašā laikā ļoti loģiska un paredzama. Nekustamo īpašumu tirgus tikai aug un attīstās un tā vērtība pieaug. Jāņem vērā, ka es runāju par nekustamajiem īpašumiem lielajās pilsētās un apkārt tām.

Principā, paskatoties ārā pa logu, var redzēt, ka ir pandēmija (izņemot aizejot uz veikalu vai braucot sabiedriskajā transportā, jo tur dzīvība kūsā). Tās rezultātā pāri visai pasaulei ir pārklājusies krīze sega, kas ir aizklājusi sauli un neļauj uzspīdēt cerības stariem. Tomēr ir daudzas industrijas, kuras ne tikai krīze nav skārusi, bet arī tās attīstās griezdamies. Nekustamo īpašumu nozare ir jutusi ietekmi, taču ne tik drastisku – it īpaši augstākās un premium klases nekustamie īpašumi, par ko arī ir šīs dienas stāsts.

Kāpēc šai sfērai nav noslāpēts motors? Pirms pandēmijas cenas īpašumiem palēnām bet pamanāmi cēlās. Šī krīze mazliet apturēja cenu kāpumu, taču ne pavisam, jo cilvēki tāpat interesējās par dzīvokļu iegādi. Cilvēki, kuri varēja iegādāties dzīvokļus jaunajos projekts pirms gada, var tos iegādāties arī tagad.

Lai arī cik negatīva vai paranoiska domāšana nebūtu – ir skaidrs, ka mūsu dzīve atgriezīsies ierastajās sliedēs. Es esmu pārliecināts, ka tas būs brīdis, kad dzīvokļu cenas atkal sāks kāpt. Šobrīd tās stāv uz vietas vai kāpj minimāli.

Šis būtu tas perfektais un izcilais brīdis, kad sākt runāt par investīcijām. Kāpēc? Atbilde nav jāmeklē sieviešu somiņās, kur rokoties pēc tās var uzdurties tosterim vai malkas pagalēm, jo sieviešu somiņas ir mistiska vieta, kur var atrast visu, bet tā ir saruna citai reizei. Atbilde ir tepat priekšā. Šobrīd dzīvokļu cenas ir iespējami zemākajā stāvoklī, kāda tā varētu būt, neņemot vērā, ka pasaulē plosās Covid-19. Tik zema vērtība nekustamajiem īpašumiem nekad vairs nebūs (ar piebildi, ja neuzradīsies kāda cita nelūgtas sērga).

Ja jūs tagad iegādāsieties dzīvokli, tad Jūs to vēlāk varēsiet izīrēt par tirgus vērtību, kas, kā iepriekš minēju, noteikti augs. Tas nozīmē, ka Jūs diezgan ātri varēsiet atpelnīt savas investīcijas. Balstoties uz dažādiem pētījumiem jau tagad Jūsu ieguvums svārstītos no 7%-10% no sākotnējās investīcijas. Jāņem vērā, nopērkot dzīvokli tagad, un izīrējot to vēlāk, kad nekustamo īpašumu tirgus vērtība būs augstāka – Jūsu ieguvums attiecīgi būs lielāks. Iedzīvotāju skaits Rīgā turpinās pieaugt, kas nozīmē, ka pieprasījums pēc dzīvokļiem pieaugs. Investīcijas nekustamajos īpašumos šobrīd ir viena no drošākajām un racionālākajām opcijām.

Meklēt dzīvokli

Sazinies ar mums

Anda Eņģele

Anda Eņģele

+371 29 424 924
anda.engele@elkosia.lv
Apiņu iela 7, Ķekavas novads, Ķekavas pagasts, Krustkalni LV-2111, Latvija