lv en ru

Jaunie dzīvokļu projekti Rīgā un Pierīgā

Jaunie dzīvokļu projekti katru gadu tikai ceļas un ceļas – pat šajā vīrusa izraisītā krīzes laikā. Kāpēc tā? Atbilde ir pavisam vienkārša un tajā pašā laikā sarežģīta.

Jā, pandēmija iecirta lielu robu daudzu cilvēku makos, taču ne tik ļoti, lai nedomātu par ilgtermiņa ieguldījumiem un dzīves līmeņa un kvalitātes uzlabošanu. Un ne visas sfēras cieta no šīs krīzes. Dadzi uzņēmumi pat uzplauka šajā laikā. Visvairāk cieta uzņēmumi, kuri darbība balstās uz tūrismu, atpūtu, izklaidi un ēdināšanu.

Šī krīze neietekmēja vai pat ļāva sasniegt nebijušus augstumus uzņēmumiem, kas darbojas digitālajā vidē vai ar to saistītas jomās vai kuri jau pirms krīzes bija stabili spēlētāji savā sfērā.

Principā var apgalvot, ka cilvēki, kuriem pirms pandēmijas bija rocība nopirkt dzīvokli jaunajā projektā, tāda ir arī tagad. Turklāt ir iespēja ņemt hipotekāro kredītu, ko arī cilvēki pārsvarā izvēlas. Ikmēneša kredīts nav astronomisks. Piemēram dzīvoklim jaunajā projektā, kas maksā 119 000 EUR ikmēneša kredīts, ja ņem uz 20 gadiem, ir 536 EUR. Vienīgais “bet” ir pirmā iemaksa, kas pārsvarā ir 10%, kas šajā konkrētajā gadījumā būtu 11 900 EUR.

Šie 10% var likties kā bubulis, kas sākotnēji liekas liels cipars. Taču uz šo faktu var skatīties nevis kā uz pustukšu glāzi, bet uz pus-pilnu glāzi. Kāpēc pirmā iemaksa nav nemaz tik sāpīgs temats? Atbilde ir “ilgtermiņa ieguldījumi”, kas ir arī atbilde uz pirmo jautājumu. Proti, jaunie projekti turpina celties, jo aug arī pieprasījums pēc tiem. Tas ir tikpat primitīvi un banāli kā cilvēku primārā nepieciešamība – ēdiens. Ja Jums gribas ēst – Jūs ēdīsiet. Ja būs pieprasījums pēc dzīvokļiem – tie arī tiks celti.

Cilvēki saprot, ka dzīvokļu cenas un nekustamo īpašu tirgus vērtība nekritīsies – tā tikai un vienīgi celsies. Rīga un Pierīga katru gadu paliek ar vien apdzīvotāka, jo Rīga tomēr ir lielākā un iespējām un ar izklaidi bagātākā un piesātinātākā pilsēta Latvijā.

Turklāt dzīvokļa iegāde ir arī kā ne tikai gudra izvēle ērtības un labsajūtas ziņā, bet arī ieguldījumu un investīciju ziņā. Kā jau minēju, dzīvokļa cenas turpmāk tikai celsies. Ja Jūs iegādājaties dzīvokli tagad, Jūs to vēlāk varēsiet īrēt kādam par aktuālo tirgus cenu, kas būs tajā brīdī. Tas nozīmē, ka Jūs varēsiet nosegt kredīta maksājumu un vēl papildus nopelnīt.

Galvenais ir neapjukt plašo piedāvājumu jūrā un racionāli izdomāt, kura būs Jūsu nākamā miera saliņa, harmonijas midziņa un ieguldījumu un investīciju avots.

Meklēt dzīvokli

Sazinies ar mums

Anda Eņģele

Anda Eņģele

+371 29 424 924
anda.engele@elkosia.lv
Apiņu iela 7, Ķekavas novads, Ķekavas pagasts, Krustkalni LV-2111, Latvija