lv en ru

Kāpēc dzīvoklī nepieciešami augi?

Kāpēc dzīvoklī ir nepieciešami augi? Lai istabai piešķirtu dzīvīgāku un patīkamāku izskatu? Vai ir vēl kāds iemesls?

Istaba bez cilvēkiem, mēbelēm, interjera elementiem un citām mantām ir tikai četras sienas, kuras zaudē savu mērķi un būtību. Ja tā rupji rēķina, mēs lielāko daļu no savas dzīves un ikdienas pavadām dzīvoklī. Vidēji cilvēks vienā dzīvoklī pavada 3 gadus. Kāpēc gan nepadarīt šo laiku dzīvoklī patīkamu?

Ir svarīgi izveidot vidi un atmosfēru dzīvoklī mājīgu, estētiski skaistu un komfortablu. Dzīvot dzīvoklī, kurš Jūsos nerada šīs sajūtas, ir pielīdzināms neērtu un nesmuku kurpju nēsāšanai. Kāpēc gan nenopirkt kurpes, kuras ir ērtas un ir prieks uzvilkt? Tas pats ir ar dzīvokli. Protams, ne tiešā nozīmē, jo dzīvokli nevar uzvilkt kājās un kurpē nevar dzīvot, bet, cerams, domu Jūs sapratāt.

Augi ir vieds, kā padarīt dzīvokli mājīgāku un patīkamāku, lai katru dienu ir prieks tur atgriezties un uzturēties. Augi rada dzīvīgumu un dabas klātesamību, ko neviens cits interjera priekšmets nevar sniegt. Protams, ir svarīgi arī nepārspīlēt un nepārvērst dzīvokli par Amazones džungļiem.

Augi ne tikai paspilgtina dzīvokli un padara to vispārīgi dzīvāku un skaistāku, bet tiem arī ir funkcionāla nozīme. Visiem jau no pamatskolas laikiem ir zināms, ka augi ražo skābekli. Kāds no tā labums mums cilvēkiem? Pirmkārt, mums vajadzīgs skābeklis, lai dzīvotu. Otrkārt pietiekams skābekļa daudzums attīra gaisu, absorbējot toksīnus, palīdz novērst slimības, mazina spriedzi un mazina stresu, rada relaksējošu un priecīgu gaisotni.

Es ceru, ka Jūs šeit sameklējāt atbildi, kāpēc dzīvoklī ir nepieciešams turēt un audzēt augus. Ja ir vienaldzīga augu funkcionālā nozīmē un Jums negribas par tiem rūpēties, tad ir opcija iegādāties mākslīgos augus. Tomēr es ieteiktu iepriecināt dzīvokli ar dzīviem augiem, jo tie ir neatsverami skaistāki un lietderīgāki. Atceraties, ka ir arī kaktusi – tie nav jālej katru nedēļu.

Meklēt dzīvokli

Sazinies ar mums

Anda Eņģele

Anda Eņģele

+371 29 424 924
anda.engele@elkosia.lv
Apiņu iela 7, Ķekavas novads, Ķekavas pagasts, Krustkalni LV-2111, Latvija