lv en ru

Kāpēc Pierīgā pieaug iedzīvotāju skaits?

Rīga kopš 1990. gada līdz šim brīdim ir zaudējusi vairāk nekā 250 tūkstošus iedzīvotāju. Kāpēc šāds regress? Pēc cipariem var likties, ka cilvēki pārvācās atpakaļ uz zaļumiem un gotiņām. Taču, tas ir aplami. Protams, ka ir cilvēki, kuri nodzīvojuši Rīgā, izvēlas pārcelties uz dziļiem laukiem, taču tas noteikti nav vairākums. Vairākums nemaz tik tālu netiek, jo attopas tepat Pierīgā. Cik ļoti krīt Rīgas iedzīvotāju skaits – tikpat un vēl vairāk pieaug Pierīgas iedzīvotāju skaits.

Urbanizācija sniedz daudz labumus, kuri apmierina cilvēka vēlmes, vajadzības, kārdinājumus un pašapmierinātumu. Cilvēkiem patīk izklaidēties un būt tuvu visam cilvēkam nepieciešamajam. Rīga tieši to sniedz. Viss, ko cilvēks kāro ir Rīgā: iepirkšanās, ēdiens, izklaide, sabiedrība, sabiedriskais transports utt. Viss ir rokas stiepiena attālumu un tā ir tik daudz, ka pašam pat nav vairs jāpieceļas no dīvāna.

Kāds tad ir iemesls, kādēļ Rīgas iedzīvotāju skaits sarūk? Ne jau tāpēc, ka cilvēkiem vairs nav svarīga izklaide, iepirkšanās vai pārējās peripetijas, ko Rīga sniedz. Tieši otrādāk – cilvēkiem tas viss vēljoprojām ir svarīgs, taču lielākā sabiedrības daļa ar vien augstāk vērtē mieru un dabu. Dzīvošana Pierīgā ir apvienojums staro lietderīgo un patīkamo. Proti, dzīvojot Pierīgā, tu esi tuvāk dabai, taču Rīga tāpat ir blakus un ir sasniedzama pāris 10 minūšu laikā. Protams, Pierīgā nevar iziet no dzīvokļa un praktiski ieiet veikalā, taču jebkurā gadījumā cilvēkiem svarīgāks ir miera un privātuma aspekts, ko Rīga nespēj piedāvāt. Iespējams, Bolts nepieved ēdienu uz visām Pierīgas vietām, bet tā nav mirstamā kaite. Toties, noteikti vairāk ir pieejama mājās naturālā un svaigā pārtika.

Arī Apiņi atradīsies Pierīgā – precīzāk Krustkalnos. Tam apkārt būs daba, kas priecēs ar savu mieru un privātumu, taču tajā pašā laikā uz Rīgas kārdinājumi nav 200 kilometru attālumā. Līdz Rīgas centram no Apiņu projekta varēs nokļūt apmēram 13 minūtēs. Turklāt, 300 m attālumā no projekta būs A7 tirdzniecības centrs. Apiņi sniegs gan mieru, gan plašās Rīgas sniegtās iespējas.

Mūsdienās ar vien vairāk cilvēki tiek virzīti uz pilsētām, taču urbānismu var arī pārdozēt, kas cilvēkos uzjundi vēlmi pēc dabas un klusuma, ko pilsētā ar uguni nesameklēsi. Lai arī cik mums skaista ir Rīga, tā nespēj sniegt to, ko spēj sniegt Pierīga.

Apskatīt dzīvokļus

Sazinies ar mums

Kārlis Liepiņš

Kārlis Liepiņš

Apiņu iela 7, Ķekavas novads, Ķekavas pagasts, Krustkalni LV-2111, Latvija
+371 27 806 389
karlis.liepins@elkosia.lv