lv en ru

Kritēriji, pēc kuriem cilvēki izvēlas dzīvokļus

Internets un sociālie tīkli ir pilni ar piedāvājumiem īrēt vai pirkt dzīvokli. Dzīvokļi ir izkaisīti pa visiem Rīgas rajoniem un Pierīgu. Dzīvokļi pārsvarā ir Padomju laikā celtās mājās, kuras nav pārāk pievilcīgas un vispārīgi nerada vizuāli patīkamu kopējo Rīgas panorāmu. Ir 2000. gados celtas mājas, kuras ir jau piesaistošāki un energoefektīvāki. Ar vien vairāk tiek celti jaunie projekti, kuri pārsvarā atrodas Pierīgas rajonā un ir modernāki un omulīgāki. Proti, piedāvājums ir plašs. Tālāk jau ir katra dzīvokļa tīkotāja gaumes un prasību jautājums. Kādas ir galvenās prasības meklējot dzīvokli.

Svarīgs aspekts ir rajona vide, kurā dzīvoklis atrodas. Nenoniecinot nevienu Rīgas vai Pierīgas rajonu, ir daži rajoni, kur vakaros, lai izietu ārā, nākas paļauties un to augstāk stāvošo spēku, lai cerētu, ka droši atgriezīsies mājās. Protams, Rīgā un Pierīgā nav neviens izteikti krimināls rajons, kur būtu jāizvairās no lodēm vai kā sprinterim profilakses pēc jāskrien, lai netiktu sadurts, taču ģimenēm ar bērniem noteikti šis jautājums ir vitāli svarīgs un prasības drošības ziņā ir ļoti augstas.

Vēl viens svarīgs kritērijs ir attālums līdz darbam. Protams, ir cilvēki, kuri dzīvo Kuldīgā un katru rītu brauc darbu, kurš atrodas Rīgā, un vakarā brauc atpakaļ, kas nozīmē, ka pus diena paiet mašīnā, bet noteikti tādi nav daudzi. Pārsvarā cilvēki cenšas dzīvesvietu izvēlēties pēc iespējas tuvāk darbam, jo tomēr darbs ir piecas reizes nedēļa vai kādam par vairāk un nevienam negribas nīkt sastrēgumā divas stundas. Pa to laiku jau var paspēt noskatīties kādu drausmīgu filmu, ko vēlāk nožēlosiet (viedoklis balstīts uz aktuālām personīgām nepareizām izvēlēm filmas ziņā).

Cilvēka (vismaz savas labsajūtas mīloša un kaut cik dzīvespriecīga) cilvēka ikdiena nesastāv no “mājas, darba, mājas” režīma. Pielabošu – ,ņemot vērā situāciju valstī ar pandēmiju, tagad šis grafiks ir aktuāls. Šo rakstu cerībā, ka drīzumā stāvoklis uzlabosies un drīz atkal varēsim no jauna varēsim atcerēties, kā pareizi restorānā pasūtīt ēdienu. Tieši daudziem ir svarīgi, vai apkārt ir kādi restorāni, pastaigu takas, bāri vai kādas citas vietas, kur atpūsties un socializēties.

Galu galā pats svarīgākais ir pats dzīvoklis, tā izskats un plānojums. Nedzīvosi jau izcili drošā rajonā, kur darbs ir pie pašas mājas un turpat ir pilns ar izklaides iespējam, ja pats dzīvoklis būs grausts bez logiem un gultu kāpņu telpā. Mūsdienās ar vien vairāk cilvēki dod priekšroku moderniem dzīvokļiem, kas bieži ir studio tipa, kur virtuve ir apvienota ar viesistabu. Īpašu uzmanību cilvēki pievērš dzīvokļa pašai svarīgākajai istabai – guļamistabai. Cilvēki grib, lai guļamistaba būtu plaša, ar lieliem logiem, lai istabā ieplūst pēc iespējas vairāk dabīgā dienas gaisma.

Nav tāda izcilā dzīvokļa. Katram ir savi kritēriji. Vienam patīk dzīvoklis pēc iespējas tālāk no centra, kur virtuve apvienota ar viesistaba, bet kādam citam patīk dzīvoklis centrā, kur ir nodalītas istabas. Galvenais, kad meklējat savu dzīvokli, ir saprast, kādas ir jūsu prasības un nenolaisties zem tām, jo galu galā jums tur būs jādzīvo.

Meklēt dzīvokli

Sazinies ar mums

Anda Eņģele

Anda Eņģele

+371 29 424 924
anda.engele@elkosia.lv
Apiņu iela 7, Ķekavas novads, Ķekavas pagasts, Krustkalni LV-2111, Latvija