Kas īsti ir māju sajūta? Vai to var nodefinēt kā Pitagora teorēmu? Vai to var sataustīt? Vai to var nopirkt veikalā? Nē, tā nestāv blakus bulciņām vai saldētavā pie frī kartupeļiem. Katram māju sajūta ir individuāla un personīga, ko cilvēks iegūst caur dažādām emocijām, kuras izveidojušās dzīvojot kādā vietā. Taisnību sakot, Pitagora teorēma ir vienkāršāka.
Mājas sajūta obligāti nesaistās tikai ar konkrētu dzīvokli, māju vai istabu. Māju sajūta var tikt attiecināta arī uz kādu apkārtni vai vidi. Tā var būt arī vispārīga. Tā var rasties arī tad, kad esat ārzemēs, un sirds Jūs sauc atpakaļ uz Latviju.
Māju sajūta var rasties no dažādām emocijām, kuras ir piedzīvotas, un arī no dažādiem dzīves notikumiem, piemēram, bērnu dzimšanas dienām un citiem svētkiem. Iespējams, māju sajūta var rasties jau pirmajā dzīvoklī, kur esat sākuši dzīvot kopā ar savu dzīves biedru. Emocijas, notikumi un cilvēki mums apkārt ir galvenās atribūtikas, no kurām rodas māju sajūta.
Ja māju sajūtu nevar nopirkt, tad lietas, kas var iniciēt mājas sajūtas izveidošanos, gan var iegādāties. Piemēram, dzīvoklis, kurā ir padomju laiku skapji, melnas sienas un aizdomīgi apgrauzts dīvāns, visdrīzāk, neradīs māju sajūtu, lai cik ļoti labas emocijas tur tiktu piedzīvotas. Māju sajūtu var radīt gan ar mēbelēm, gan ar sīkām interjera detaļām un akcentiem, kuras padara telpu dzīvīgāku, gaišāku un omulīgāku.
Katram māju sajūtas formula ir individuāla, bet ir arī kopīgas iezīmes, kuras liek Jūsu sirdij pukstēt straujāk un justies siltāk. Māju sajūta ir harmonija un sirds siltums, kas no tās izstaro.