lv en ru

Par projektu ārējo apdari un eksterjeru

Izvēloties jauno projektu, kurā turpmāk dzīvot, pats svarīgākais faktors, ko cilvēki parasti izvērtē ir paši dzīvokli. Tas, protams, ir loģiski, jo neba jau cilvēks dzīvos autostāvvietā, blakus mežā vai uz jumta, bet pašā dzīvoklī, kas atrodas izraudzītajā projektā.

Bez dzīvokļa, otra svarīgākā lieta, uz ko cilvēki skatās ir atrašanās vieta un infrastruktūra apkārt projektam, jo, protams, ir svarīgi, vai blakus ir mežs un daba vai citas daudzdzīvokļu mājas un urbānā vide. Dažiem cilvēkiem ir svarīgs klusums un miers, un Rīga ātri sasniedzamā un pieejamā attālumā, taču ne pie pašām namdurvīm. Citiem ir svarīgi, ka 24/7 blakus un apkārt dzīvesvietai ir viss cilvēkam ikdienā nepieciešamais, plašas izklaides iespējas un pilsēta ir viņu delnās.

Iepriekš uzskaitītie punkti ir divi svarīgākie faktori, kurus cilvēki vērtē, lūkojoties pēc sava nākamā sapņu dzīvokļa. Šajā stāstā ir arī “bet”. Šis “bet” ir daži jaunā projekta elementi, kuri ilgtermiņā pat ir svarīgāki nekā dzīvokļa plānojums, cena un projekta lokācija. Viens no tiem ir mājas ārējā apdare un eksterjers.

Māju ārējais izskats ir tas, kurš ir īpaši svarīgs ilgtermiņā. Dzīvoklī ir iespējams ar laiku nomainīt mēbeles vai pārkrāsot sienas, bet māju ārējo izskatu dzīvokļu īpašniekiem būs grūti izlabot. Daudziem “jaunajiem projektiem”, kuri celti pirms 5-10 gadiem, ārējā apdarē jau var redzēt nepilnības un bojājumus. Viena no šīm nepilnībām ir drūpošs apmetums, un otra ir melnīgsnējs apmetums. Tās, protams, nav mirstamās kaites, taču patīkamāk, ja arī projekta ārējais izskats un imidžs pēc iespējas ilgāk ir tāds pats kā tas ir bijis sākotnēji. Nevar noliegt, ka ir prieks katru dienu atgriežoties mājās no darba pamielot acis uz to, cik skaistā projektā ir iespēja dzīvot. Par piemēru var ņemt drēbes. Principā drēbēm ir ļoti vienkārša funkcija – nosegt cilvēka ķermeni un aukstumā sasildīt. Kāpēc tad ir tik dažādi drēbju dizaini un izskati? Jo tā vienkārši izskatās labāk.

Apiņu projektā ārējais eksterjers netika nogrūsts stūrī. Tā bija viena no svarīgākajām lietām, par ko plānošanas stadijā tika domāts. Apiņu projektā eksterjers ir praktisks, izsmalcināts, elegants un pat ar tradicionālo pieskaņu.

Apiņu māju eksterjeru viedos stikl šķiedru cementa plāksnes. Kāpēc tieši stikl šķiedru cementa plāksnes? Galvenais iemesls ir ilgnoturība. Šķiedras un cementa tekstūra kopā veido izturību pret nokrišņiem un pat triecieniem. Otrais iemesls ir plākšņu izskats. Tās rada elegantu un pievilcīgu izskatu. Šīs plāksnes savu sākotnējo izskatu notur un nebojājās par 3 reizēm ilgāk nekā apmetums.

Papildus šķiedru cementa plāksnēm, Apiņu māju ārējo apdari izgreznos gaismas elementi. Tās būs latviešu tautiskās zīmes, kuras metālā tiks izgrebtas ar lāzeri. Tās vakaros no sāniem tiks apspīdinātas ar gaismu, kas liks tām izcelties un priecēt Apiņu iemītniekus. Šāds akcents piedos mājai vēl omulīgāku un mājīgāku izskatu. Tās izcels Apiņu projekta būtību, kas ir mūsdienīgums un izmalcinātība ar tradicionālā un praktiskā pieskārienu.

Nepārprotiet, paši dzīvokļi jebkurā gadījumā ir svarīgākais faktors jaunas dzīvesvietas izvēlē, tomēr lielu lomu būtu jāspēlē arī šiem mazāk svarīgajiem un sākotnēji grūtāk pamanāmākajiem faktoriem. Galu galā šīs mazās detaļas un elementi kopā sakrājas un veido māju sajūtu. Sapņu dzīvoklis nobružātā mājās vairs neliekas tik mājīgs. Svarīgs ir kopējais skats.

Meklēt dzīvokli

Sazinies ar mums

Anda Eņģele

Anda Eņģele

+371 29 424 924
anda.engele@elkosia.lv
Apiņu iela 7, Ķekavas novads, Ķekavas pagasts, Krustkalni LV-2111, Latvija