lv en ru

Pirkt vai īrēt dzīvokli?

Daudzi noteikti kādā momentā savas dzīves nogrieznī nonāk krustcelēs par to, vai turpināt īrēt dzīvokli vai ar hipotekārā kredīta palīdzību iegādāties dzīvokli un turpināt maksāt mēneša likmi bankai nevis kādam citam dzīvokļa īpašniekam.

Izvēle ir katra paša rokās, taču ir iespējams analizēt, kāds katrs no šiem ceļiem ir skatoties no finansiālā viedokļa, jo galu galā lietas dzīvē var nopirkt par naudu nevis jūtām. Kaut gan jūtas nebūtu slikta alternatīvā valūta nākotnē.

Kā to var analizēt un saprast? Par piemēru ņemsim mēneša maksu, ko aptuveni būtu jāmaksā bankā, ja Jūs izvēlētos hipotekāro kredītu, mūsu Apiņu projektā trīs istabu dzīvoklim, kurš maksā 143 000 tūkstošus un tā kopējā platība ir 75 m2. Pieņemsim, ka Jūs izvēlaties šo kredītu nomaksāt 20 gados. Tādā gadījumā ikmēneša maksājums būtu 682 EUR mēnesī.

Īrējot dzīvokli jāņem vērā, ka cenas īpašnieki liek balstoties uz aktuālo tirgus situāciju un cenu. Pēdējos gados nekustamo īpašumu cenas ir augušas, jo pieprasījums pēc dzīvokļiem ir audzis. Tagad augšupeja ir mazliet apstājusies, jo pandēmija ir mazliet apstādinājusi visus notikumus pasaulē.

Īri dzīvoklim skatīsimies kādam līdzīgam projektam, kas ir tikko uzcelts un arī atrodas Pierīgā. Tehniski Talsi skaitās Pierīga, bet šoreiz būsim godīgi un tā nedarīsim. Gandrīz identiska dzīvokļa kā mūsu Apiņu dzīvokļu projektā mēneša īres cena ir 700 EUR.

Katrai lietai ir divi gali. Šajā gadījumā ņemt hipotekāro kredītu ir lētāk, taču tas ir jāmaksā 20 gadus, kas ir liels laika posms. Beigu beigās, kas īsti ir izdevīgāk? Lai gan Jūs divdesmit gadus neesat piesiets šim dzīvoklis, tas kļūst par Jūsu īpašumu. Jūs ar to varat darīt, ko Jūsu sirds kāro, un pēc šiem divdesmit gadiem dzīvoklis vēljoprojām būs Jūsu un Jums vairs nevajadzēs par to maksāt.

Katrai no šīm opcijām ir savi plusi un mīnusi. Izvēle ir atkarīga no vairākiem faktoriem un apstākļiem Jūsu dzīvē, bet ilgtermiņā dzīvokļa iegāde noteikti ir racionālāka izvēle un investīcija.

Meklēt dzīvokli

Sazinies ar mums

Anda Eņģele

Anda Eņģele

+371 29 424 924
anda.engele@elkosia.lv
Apiņu iela 7, Ķekavas novads, Ķekavas pagasts, Krustkalni LV-2111, Latvija