lv en ru

Rīgas atslēga uz straujāku attīstību

Rīga ir Latvijas galvaspilsēta un tai pat laikā gan lielākā pēc izmēriem, gan pēc apdzīvotības. Mēs noteikti nekad neuzzināsim precīzo pamatojumu, kāpēc bīskaps Alberts izraudzījās Rīgu par ideālo vietu, kur dibināt galvaspilsētu. Rīga ir pārliecinoši svarīgākā, attīstītākā un apdzīvotākā pilsēta, uz kuru pārsvarā tiecas no visiem Latvijas reģioniem, jo Rīgā vienkārši ir neskaitāmi vairāk iespēju visās jomās un sfērās.

Rīga pēdējo gadu laikā attīstās arvien straujāk, taču ilgu laiku tā teju nemainījās, gan infrastruktūras, gan pilsētas kopējā izskata ziņā. Kas jādara, lai Rīga būt vēl pievilcīgāka, ģimenēm draudzīgāka, sakoptāka un dzīvīgāka? To var paveikt ar jauno dzīvokļu projektu celšanu, parku atjaunošanu un izbūvi, bērnu laukumu izveidi, infrastruktūras un satiksmes uzlabošanu. Ir vērojami pozitīvi dzinuļi pareizajā virzienā kā Rail Baltica ar centrālās stacijas un centrāltirgus atjaunošanu un labiekārtošanu, Jauno Teiku, Krišjāņa Barona ielas bērnu un sporta laukumiem, Rīgas Ziemeļu transporta koridoru utt.

Rīgas kopējā izskatā un attīstībā lielu pleķi atstāja Padomju Savienības ēna, kas uzbūvēja pelēkos, bezpersoniskos un drūmos betona blokus, ko sauc par dzīvokļu mājām daudzos Rīgas mikrorajonos. Tomēr arī šeit lietas mainās un ritenis ir sācis griezties. Tam labs piemērs ir Imanta, jo tur pēdējo padsmit gadu laikā ir sacelti vairāki jauno dzīvokļu projekti, iepirkšanās centrs Damme un drīzumā tur plāno būvēt ceļa pārvadu, kas savienos Imantu ar Zolitūdi un atvieglos un paātrinās transporta kustību.

Meklēt dzīvokli

Sazinies ar mums

Anda Eņģele

Anda Eņģele

+371 29 424 924
anda.engele@elkosia.lv
Apiņu iela 7, Ķekavas novads, Ķekavas pagasts, Krustkalni LV-2111, Latvija