lv en ru

TOP 10 pilsētas ar visdārgākajiem dzīvokļiem

Daudziem, kuriem dzīvē ir mērķi un ambīcijas vēlas kādreiz dzīvē iegādāties sev mitekli, kas ir paša. Domu līmenī tas viss izklausās jauki un rožaini līdz saruna nonāk pie cenas. Nekustamo īpašumu izmaksas ir ievērojamas, taču tam ir arī pamats. Pirmkārt, šie projekti paši neuzceļas – tajos tiek ieguldīti milzīgi resursi un laiks. Otrkārt, tas ir ieguldījums uz mūžu. Jebkas, ko var nopirkt, var salūzt un pēc kāda laika var būt nelietojams. Turpretī jauno projektu mājas nesalūzīs un nekļūs nelietojama (vismaz noteikti ne Jūsu dzīves laikā). Protams laika gaitā tai var veidoties kādi defekti, taču tos var labot un nav nepieciešams māju mest ārā, kas pat būtu ļoti neiespējami.

Ja Jums liekas, ka Latvijā dzīvoķi maksā dārgi, tad labāk ieteiktu Jums apsēsties, kad dzirdēsiet turpmāk rakstā minētās pasaules metropoļu dzīvokļu cenas. Jāpiemin, ka šīs ir vidējās cenas.

  1. Honkonga – 1 022 508 EUR

Honkonga ir valsts Azijā (Ķīna domā citādāk). Tā ir apmēram 64 reizes mazāka par Latviju, taču pašā laikā to apdzīvo 6 reizes lielāks iedzīvotāju skaits nekā Latvijā. Kāpēc tajā ir tik dārgi dzīvot? Lai gan tā ir maza valsts, tā ir Āzijas viens no piesaistošakajiem biznesa un investīciju galamērķiem, jo tai ir ļoti mazi nodokļi. Turklāt vēl jāņem vērā, ka tā ir blīvi apdzīvota.

  1. Singapūra – 723 800 EUR

Kāpēc Singapūrā ir tik abnormāli milzīgas cenas? Principā šeit ir līdzīgs stāsts kā Honkongai. Tā ir pārblīvēta ar iedzīvotājiem, jo tā ir viena no modernākajām un attīstītākajām vietām visā Āzijā un pat arī pasaulē. Ja kāds nezināja – Singapūra ir pilsētvalsts.

  1. Šanhaja – 722 296 EUR

Te arī nekāda jauna ābece nav jāizgudro. Vienīgā atšķirība ir tā, ka tā ir pasaules lielākā pilsēta. Un laikam nevajadzētu aizmirst pieminēt, ka tā ir Āzijas lielākais biznesa centrs, kur bāzējas visas lielākās biznesa haizivis. Lai mazliet rastos priekšstats – Šanhajā dzīvo 24 miljoni iedzīvotāju. Un mēs sūdzamies par to, ka Rīgā ir sastrēgumi un autobusos nav kur apsēsties. Šanhajā dabūt sēdvietu sabiedriskajā transportā ir kā uzvarēt Super Bingo.

  1. Vankuvera – 674 919 EUR

Vankuvera ir tikai trešā lielākā pilsēta Kanādā. Kāpēc tā ir dārgākā nekustamo īpašumu pilsēta Kanādā? Ir daudz iemeslu. Kanāda vispārīgi ir sapņu zeme. Tā ir kā Amerikas gudrā un racionālā māsa. Vankuvera atrodas izcilā vietā, kur ziemā nav bargs klimats un vasaras ir ļoti saulainas un siltas, tāpēc šeit laimi meklēt brauc cilvēki no visas pasaules, tāpēc tā ir ļoti krāsaina rasu un etniskās piederības ziņā.

  1. Šendžena – 563 134 EUR

Šendžena ir Ķīnas pirmā ekonomikas zona, kur apgrozās lielākie Āzijas tehnoloģijas nozares uzņēmumi. Ja Kuldīga ir Latvijas Venēcija, tad Šendžena ir ir Āzijas Silīcijas ieleja. Te cilvēki ir makšatspējīgi, tāpēc arī cenas tiek celtas debesīs. Ja pieprasījums aug, tad arī piedāvājums un cenas augs.

  1. Losandželosa – 562 254 EUR

Losandželosa ir vārds, ko visās pasaulē asociē ar kinoindustriju un mega līmeņa zvaigznēm, jo te atrodas Holivuda, un sabiedrības krējums Losandželosu ir izvēlējies par savām mājām, jo te ir izcils klimats. Principā visu gadu te spīd saule un lietus līst reti. Zvaigznes neskatās uz cenām, tāpēc arī cenas neskatās uz viņiem un tās tiek celtas, kas vidējo cenu padara tik augstu.

  1. Ņujorka – 558 347 EUR

Ņujorka ir visas pasaules galvaspilsēta. Tā ir pasaules notikumu epicentrs. Es ticu, ka katrs no mums kaut reizi dzīvē gribētu nokļūt Ņujorkā. Spilgtas, gaismas un iespējas ir tās lietas, ar kurām asociē šo pilsētu. Tā ir pilsēta, kas nekad neguļ. Šeit dzīvo Amerikas bagātākie cilvēki. Principā Amerikā ir divas pilsētas, uz kurām visi raujas – Losandželosa un Ņujorka. Lieki paskaidrot, kāpēc šeit īpašumu cenas ir tik augstas.

  1. Londona – 535 561 EUR

Londona ir Eiropas Ņujorka. Tā ir pilsēta, kas arī nekad neguļ un nepārstāj būvēties. Tās apetīti nekad nevar pabarot. Šī ir Eiropas biznesa galvaspilsēta, kur cilvēki cenšas izsisties no visas Eiropas. Katrs brauc uz Londonu, lai nokostos to lielāko kumosu. Turklāt te ir maz vietas, kur izplesties, jo angļiem ir ļoti daudz privātmājas vai divstāvu dzīvokļu mājas.

  1. Pekina – 520 911 EUR

Pekina ir viena no lielākajām pilsētām pasaulē. Patiesībā Pekina ir diezgan lēta un cilvēki šeit pārsvarā nepelna ļoti daudz. Nekustamo īpašumu cenas ir tās, kuras izceļas visvairāk un ir neproporcionāli augstas. Labā ziņa ir tāda, ka ķīnieši māk iekrāt naudu un dara to ļoti labi un racionāli, tāpēc laika gaitā viņi var atļauties iegādāties kādu nekustamo īpašumu (protams ne visi).

  1. Parīze – 516 791 EUR

Parīze ir romantikas galvaspilsēta. To katru gadu apmeklē milijoniem tūristu, kā arī tajā pastāvigi dzīvo mazliet vairāk kā 2 milijoni cilvēku. Pieprasījums pēc dzīvokļiem tur ir liels, tapēc arī piedāvājuma cenas ir augušas. Arī Parīze nav pazīstam ar debeskrāpjiem un augstceltnēm, tapēc vieta, kur izplesties nav daudz.

Meklēt dzīvokli

Sazinies ar mums

Anda Eņģele

Anda Eņģele

+371 29 424 924
anda.engele@elkosia.lv
Apiņu iela 7, Ķekavas novads, Ķekavas pagasts, Krustkalni LV-2111, Latvija